Záhrada a príroda

Konzervovanie orechov

Najlepšie je orechy po vylúpaní zmraziť. V prípade, že nemáte dostatočný priestor v mrazničke, skúste vylúpané orechy dať do zaváraninových pohárov a sterilizovať 20 minút pri 85°C.

Nedozreté paradajky

Ak vám ešte nedozreli paradajky a stonka rastliny už odumiera, odstrihnite ešte zelené paradajky aj s kusom stonk

Recept proti pásavke zemiakovej

Proti pásavke vraj dobre účinkuje, ak vňate zemiakov posypete popolom z dreva (nie z uhlia).

Pestovanie zemiakov v slame

Pestovanie zemiakov v slame je asi najjednoduchší a najekonomickejší spôsob ich pestovania. Napriek tomu, nie je v naších končínách príliš známy. Pozrime sa mu na korienok.

Pestovanie byliniek

Bylinkový záhon

Pestovanie domácich byliniek je relatívne jednoduchou záležitosťou. Každý, kto trochu rozumie vareniu potvrdí, že nie je nič lepšie, ako si do jedla pridať čerstvo natrhané bylinky. Povedzme si pár základných pravidiel, ako na to.

Ako dopestovať gurmánsky cesnak

Cesnak vo vrkočochSlovensko poskytuje dobré až výborné prírodné podmienky na pestovanie cesnaku na väčšine svojho územia. Pre každého záhradkára je cesnak takmer konštantnou súčasťou úrody. Pestovať cesnak je relatívne jednoduché, ale vypestovať gurmánsky cesnak, je ťažké. Pre dopestovanie naozaj dobrého - gurmánskeho cesnaku je nutné dodržať niekoľko dôležitých pravidiel.

Doprajte deťom hravé záhradkárčenie s Fiskars

Deti a záhrada – to je neodmysliteľné spojenie. Pobyt v prírode ratolestiam prospieva, môžu sa voľne pohybovať a prirodzene rozvíjať svoju motoriku. Od malička je dobré viesť deti k starostlivosti o zeleň a práci (nielen) na záhrade, ktorá prináša zaslúženú odmenu v podobe lahodných jahôd alebo voňavých rajčín. Aj ten najmenší záhradkár si zaslúži profesionálne náradie, ktoré bude s radosťou používať.

Recept na repelent proti komárom

Do fľaštičky Francovky nasypte 25 klinčekov a nechajte vylúhovať. S tekutinou sa potierajte.

Mohlo by vás zaujímať

Syndikovať obsah

Tip

 Veľmi účinné sú sušené čučoriedky.

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 3 návštevníci.

Prihlásenie