Vybavenie chalupy

Všetka výbava v chalupe vrátane kúrenia, spotrebičov, nábytku, umenia, ...

Ako si vybrať snehovú frézu?

V ďalšom zo série článkov "Ako si vybrať..." sa vám budeme snažiť poradiť pri výbere snehovej frézy. Tento pomocník, ktorý sa zíde najmä v hornatejších oblastiach je skutočne užitočný a dokáže ušetriť veľmi veľa času a síl. V porovnaní s manuálnym odstraňovaním snehu je až 20-násobne rýchlejší! Pri jeho výbere však treba byť obozretný a znalý.

Drevo na kúrenie sa oplatí sušiť

V prípade mokrého dreva spotrebujete väčšinu energie pri spaľovaní na jeho vysušenie. Vlhké drevo spôsobuje nedokonalé spaľovanie a zanášanie/dechtovanie kachiel ako i komína, čo môže viesť k ich vážnym a nevratným poškodeniam. Ak kúrite drevom, je vhodné, aby ste si zaobstarali merač vlhkosti dreva.

S náradím Fiskars sa môžete na prvý sneh tešiť

Ak vás po teplých jesenných dňoch ráno za oknami prekvapí snehová perina, nemusíte si hneď zúfať. Vďaka kvalitným nástrojom Fiskars sa vám sneh podarí odpratať efektívne a rýchlo a vy si môžete užiť prvú tohtoročnú snehovú nádielku so svojimi deťmi ešte pred odchodom do práce. S výrobkami radu Fiskars SnowXpert™ s patentovanou, ostrou hranou, ktorá vydrží trikrát viac, než tradičné výrobky na upratovanie snehu, sa vám bude odpratávať sneh jedna radosť. Sú dostupné ako v signifikantnej čierno-oranžovej kombinácii tak aj štýlovej bielej, ktorá využíva rovnakú technológiu hrán – aj pre tie najnáročnejšie zimné podmienky.

Získajte viac priestoru v garáži

Garážové brányGaráž je ideálny priestor na skladovanie rôznych vecí od záhradného náradia až po vianočnú výzdobu. Jej správna organizácia vám prinesie viac úložného priestoru, väčší prehľad a bezpečnosť. Preto vám prinášame niekoľko tipov, ako si garáž správne upratať a efektívne využiť jej priestory.

Elekrický skúter iO - ideálny na chatu!

Najmenší model iO 1500 GTNa presuny, nákupy či výlety v okolí chalupy, je veľmi vhodným dopravným prostriedkom elektrický skúter. A to hneď z niekoľkých dôvodov.

Vykurovacie infrapanely

Infrapanel na chalupeViete, že príjemný pocit sálavého tepla je možné dosiahnuť okrem kachľovej pece aj elektrickým výhrevným telesom? Nemáme na mysli konvektory, alebo olejové radiátory, ale infračervené panely.

Drviče a štiepače vetví - ako si vybrať

drvic vetievPálenie záhradného odpadu je už nejaký čas zakázané a tak každoročne prichádza otázka - čo s odrezkami konárov? Najlepším spôsobom je ich ďalšie spracovanie a použitie priamo na záhrade, respektíve použitie ako paliva. Práve na toto slúžia rôzne štiepkovače a drviče vetiev. Ale ako si z nich vybrať?

Domáce udiarne

Aj vy ste si všimli, že domáca údená klobáska, údené mäsko, či ryba chutí lepšie ako zo supermarketu? Dnes nie je problém vyúdiť si svoju pochúťku v domácej udiarni. Pozrieme sa na to, ako správne údiť, čo nám ponúka trh a aké majú možnosti domáci majstri.

Mohlo by vás zaujímať

Syndikovať obsah

Tip

Najvhodnejšie drevo na rozkúrenie je drevo z ihličnatých stromov (smrek, borovica, jedľa), ktoré obsahuje veľa živíc a vydá pri horení viac energie za kratší čas.

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 0 návštevníkov.

Prihlásenie