Zdaňovanie príjmov z prenájmu chát a chalúp

Príjmy z prenájmu rekreačnej nehnuteľnosti spadajú podľa Zákona o dani z príjmov (595/2003) pod §6 ods. 3, ako príjmy z prenájmu nehnuteľností.

Príjmami z prenájmu nehnuteľností sú aj príjmy z prenájmu hnuteľných vecí, ktoré sa prenajímajú ako príslušenstvo nehnuteľnosti.

Ak úhrn príjmov z prenájmu nehnuteľností a príjmov z príležitostných činností (príjmov z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva a z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí) nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia sú tieto príjmy oslobodené od dane.

Suma životného minima platná k 1. januáru 2008 je 5130 Sk. To znamená, že v zdaňovacom období roka 2008 sú od dane oslobodené príjmy z prenájmu nehnuteľností a z príležitostných činností až do výšky 25 650 Sk. Ak sú Vaše príjmy z týchto činností menšie ako 25 650 Sk, do daňového priznania ich neuvádzate.

Ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy platného životného minima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu.

Zdroj: Holidayreal

Mohlo by vás zaujímať

Tip

 Vlnené ponožky ponorte do roztoku vlažnej vody a octu. Noste ich 1 hodinu.

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 9 návštevníkov.

Prihlásenie