Zateplenie podkrovia zabráni jeho prehrievaniu počas leta

HonterZateplenie podkrovia izolačnou penou FOAM-LOK™500 je ideálnym riešením problémov s únikom tepla v zime a prehrievaním počas letných horúčav. Ak hľadáte spôsob ako ušetriť náklady na kúrenie alebo klimatizáciu, zateplenie podkrovia je tou správnou voľbou.

Výber izolačného materiálu
Pred zateplením si musíte vybrať izolačný materiál vhodný pre váš typ podkrovia. Hlavnými kritériami pri výbere izolácie býva cena, termoizolačné a hydroizolačné vlastnosti materiálu, nosnosť a tvar strešnej konštrukcie, ale aj šetrnosť k životnému prostrediu a zdravotná nezávadnosť izolácie. Vo väčšine týchto kritérií excelujú striekané polyuretánové peny, ktoré vďaka svojim skvelým izolačným vlastnostiam, schopnosti dokonale priľnúť k materiálu a dlhej životnosti stierajú aj cenový rozdiel oproti lacnejším tradičným izoláciám.
 

Zateplite podkrovie behom jedného dňa

Aplikácia izolačnej peny FOAM-LOK ™500 by mala prebiehať v réžii vyškoleného pracovníka. Ten nanesie špeciálnym zariadením dvojzložkovú kvapalinu na zatepľované miesto. Kvapalina behom dvadsiatich sekúnd stonásobne expanduje vo forme peny, ktorá hneď aj zatvrdne. Izolačná pena takto vyplní každý priestor alebo dutinu v zatepľovanej konštrukcii a dostane sa aj do ťažko dostupných miest v oblasti rohov alebo strešných okien.

 
Nanesená izolácia sa nemusí mechanicky ukotviť a možno ju aplikovať na akýkoľvek druh plochy, či už ide o vodorovný strop, šikmú alebo kolmú plochu. So striekanou penovou izoláciou sa dá zateplenie podkrovia zvládnuť za jeden deň. Po nástreku sa zatvrdnutá pena oreže, zakryje sa palubovkou alebo sadrokartónom.
 

Bezpečnosť a hygiena

Vďaka dokonalej priľnavosti izolačnej peny nevznikajú v zateplenej časti podkrovia žiadne dutiny alebo medzery, kde by dochádzalo k vlhnutiu materiálov. Izolácia tiež zabraňuje prenikaniu studeného vzduchu, ktorý by spôsoboval kondenzáciu vody vo vnútri objektu.
 
Napriek skvelým izolačným vlastnostiam je polyuretánová pena FOAM-LOK™500 schopná dýchať.Materiál tvoria milióny buniek s otvorenou štruktúrou, čo umožňuje vlhkosti unikať von. Zabráni sa tým vlhnutiu interiéru podkrovia, ktoré má za následok tvorbu plesní a nezdravej klímy.
 
Pri penovej izolácii FOAM-LOK™500nehrozí unikanie škodlivých plynov do prostredia, na rozdiel od niektorých lacnejších pien. Ľahkosť izolačného materiálu zas zabezpečí minimálne zaťaženie strešnej konštrukcie. Práve preto je vhodné zatepľovať touto penou aj podkrovia starších domov, ktorých nosná konštrukcia už nemusí byť v bezchybnom stave.
 

Zateplenie celého domu

V prípade, že sa rozhodnete investovať do zateplenia celého domu, značka FOAM-LOK ponúka hneď niekoľko striekaných izolačných pien podľa konkrétneho typu zateplenia. Okrem peny FOAM-LOK™500, ktorá sa hodí najmä na zateplenie podkrovia, je v ponuke aj FOAM-LOK™2000, pomocou ktorej zateplíte priestory vystavené nadmernej vlhkosti, ako napríklad pivnice, garáže, záhrady alebo fasády domov. Izolačná pena FOAM-LOK™2800 je zas určená na zateplenie plochých striech a v kombinácii s ochranným náterom THERMO-FLEX™ slúži ako dokonalý vodný a tepelný izolant.
 
Izolačné polyuretánové peny FOAM-LOK majú pôvod v USA a Kanade a využívajú sa už vyše 30 rokov. Výrobcom týchto materiálov je spoločnosť LaPolla, ktorá pôsobí desaťročia na medzinárodnom trhu. Distribútorom produktov FOAM-LOK na Slovensku je spoločnosť Honter, odborník v oblasti izolačných materiálov a ochranných náterov.
 
Zdroj: Honter

Mohlo by vás zaujímať

Tip

Proti pásavke vraj dobre účinkuje, ak vňate zemiakov posypete popolom z dreva (nie z uhlia).

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 5 návštevníkov.

Prihlásenie