Získajte viac priestoru v garáži

Garážové brányGaráž je ideálny priestor na skladovanie rôznych vecí od záhradného náradia až po vianočnú výzdobu. Jej správna organizácia vám prinesie viac úložného priestoru, väčší prehľad a bezpečnosť. Preto vám prinášame niekoľko tipov, ako si garáž správne upratať a efektívne využiť jej priestory.

Zbavte sa zbytočných vecí

Tak isto ako povala, aj garáž sa využíva na skladovanie vecí, z ktorých mnohé možno ani nepotrebujete. Či už ide o nostalgiu alebo lenivosť, mali by ste tieto predmety roztriediť a aspoň tie najzbytočnejšie vyhodiť. Pomôcť vám môže aj prísne pravidlo – keď ste niečo nepoužili posledných dvanásť mesiacov, pravdepodobne to nepoužijete už nikdy. Funkčné veci môžete darovať charite, ostatné roztrieďte podľa materiálu a vyhoďte do recyklovaného odpadu.

Triedenie podľa účelu

Najprv si všetky veci v garáži roztrieďte na kôpky podľa ich účelu – záhradné náradie, športové potreby, vianočná výzdoba, autodoplnky atď. Je dôležité, aby si každá kôpka našla svoje miesto v úložných priestoroch. Takto sprehľadníte obsah vašej garáže a budete mať k potrebným veciam okamžitý prístup. Ak použijete plastové boxy, nalepte na ne ceduľky, ktoré sprehľadnia a urýchlia prístup k uloženým predmetom.

Rozmiestnenie regálov a políc

Polohu úložných priestorov si dôkladne naplánujte. Pri rozmiestňovaní regálov a políc myslite na miesta v garáži, kde sa budú otvárať dvere auta alebo garážová brána. V týchto priestoroch si nechajte viac voľného priestoru a tým minimalizujte riziko úrazu alebo materiálnej škody.

Využite holé steny a strop

Ak je vaša garáž dostatočne vysoká, mali by ste využiť aj priestor pod jej stropom. Dva závesné držiaky vám dokážu ušetriť priestor jedného veľkého rebríka alebo kanoe. Tak isto môžete použiť aj držiaky na steny, na ktoré môžete zavesiť fúrik, záhradné náradie alebo iné predmety, ktoré budete mať vždy po ruke a nebudú v garáži zavadzať.

Skladovanie nebezpečných látok

Na horľaviny a chemikálie by ste mali mať samostatnú skrinku, v ideálnom prípade uzamykateľnú. Deti lákajú nebezpečné veci, preto by ste mali dbať o to, aby k týmto látkam nemali žiadny prístup. Horľaviny skladujte vždy mimo tepelných zdrojov, akými sú napr. kotly alebo iné súčasti kúrenia.

Myslite na bezpečnosť

Uistite sa, že nainštalované držiaky a regály majú potrebnú stabilitu. To isté platí aj o uchytených nástrojoch na stene alebo strope. Myslite hlavne na deti, ktoré sa zvyknú naháňať - zle ukotvená kosa alebo kladivo môže spôsobiť vážne zranenie alebo škodu na zaparkovanom aute. Pohyblivé predmety skladujte vždy čo možno najďalej od vašej garážovej brány. Pri jej zatváraní by sa mohol predmet, napr. lopta, dostať pod bránu a spôsobiť materiálne škody. Ak používate elektrickú bránu, mali by ste zvážiť aj inštaláciu bezpečnostných senzorov, ktoré bránu zastavia v prípade, že sa pod ňou vyskytne prekážka počas jej zatvárania.

Zdroj: www.najlepsiebrany.sk

Mohlo by vás zaujímať

Tip

Prachu v koberci sa zbavíte a jeho farby oživíte, ak ho v zime lícom položíte do čerstvého sypkého snehu a ten následne z neho vyklepete.

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 10 návštevníkov.

Prihlásenie