Správny muž si poradí aj s drevom

Správny muž by mal mať nôž a tiež sekeru Fiskars a sadu manipulačného náradia Fiskars WoodXpertTM.

Aj v dnešnej dobe občas musíme pripraviť drevo na oheň, a keď už nie postaviť dom, tak aspoň bunker pre deti. Ak chcete, aby Vám išla práca rýchlo od ruky a všetko ste zvládli bez ujmy na zdraví, doprajte si kvalitné náradie na spracovanie dreva Fiskars WoodXpert.
Manipulačné náradie Fiskars WoodXpert je určené pre vlastníkov sekier. S jeho podporou sa výrazne zjednodušuje manipulácia s palivovým drevom, ako otáčanie, prenášanie a nakladanie. Tvar týchto nástrojov bol navrhnutý pre pohodlné a pevné držanie a pre bezpečnejšiu manipuláciu s drevom.
Mačety, sapiny, háky a kliešte na polená spolu s opaskom na náradie Fiskars splnia všetko, čo amatérsky drevorubač potrebuje k zdarnému vykonaniu práce.

Fiskars sapiny WoodXpert ™ XA2 a XA22 s krátkymi a dlhými ultraľahkými držadlami pre jedno i obojručné držanie, sú vhodné pre všetky náročné práce. Obe sa pýšia ostrými, tvrdenými oceľovými zobákmi so zubatými hranami, garantujúcimi pevné zahryznutie do akéhokoľvek kusu dreva (a to aj v mrazoch, hoci tie nás teraz, dúfajme, neprekvapia).

Jediné mávnutie zvyčajne stačí k pevnému zahryznutiu do dreva, čo platí aj pre ťažšie kusy, s ktorými sa najlepšie manipuluje dlhou sapinou. Obe sapiny sa pýšia rovnakým, hlboko prehnutým, cylindrovitým držadlom pre lepší úchyt, zatiaľ čo SoftGrip™ povrch v mieste držania a ultra ľahký materiál zaisťujú skvelý úchyt.
Mačety sú základnou pomôckou vo výbave každého drevorubača. Mačety Fiskars WoodXpert™ XA3 a XA23 vo svojej dlhej a krátkej podobe majú obrátene zahnuté oceľové ostrie pre lepší rez s ešte presnejším vyvážením. Vylepšené zahnutie pri modeloch XA3 a XA23 je ideálne pre ľahké sekanie, manipuláciu, osekávanie konárov a stínanie rastlín a vysokej trávy.
Pri držaní obojručne pomáha dlhý nadstavec ergonómií a sile pri zvýšenej rýchlosti švihu na strihanie hrubších vetiev. Kratšia verzia je potom ideálna pre jednoručné použitie a pasuje perfektne do opasku na pomôcky. Obe mačety sa pýšia rovnakým, ultra ľahkým, hlboko prehnutým držadlom pre pevný úchyt a zabránenie vykĺznutia.
Vylepšený hák na polená z radu Fiskars WoodXpert™ zaujme držadlom sýto oranžovej farby, ktoré poskytuje dostatok priestoru pre všetkých päť prstov a zaisťuje tak pohodlnú manipuláciu vďaka rovnomernému rozloženiu tlaku, čo človek ocení najmä pri dlhších lesníckych prácach. Ergonomický, ultraľahký hák z borovej ocele si získa vaše srdce svojimi rozmermi, vďaka ktorým sa ľahko dostane pod akékoľvek polená, zatiaľ čo jeho zubatý povrch zaistí pevné uchopenie aj mokrých či zmrznutých klád. V cene háku na polená je kvalitné puzdro, ktoré ideálne ladí s opaskom na náradie Fiskars WoodXpert™ a umožňuje mať všetko náradie Fiskars pokope. Opasok je navrhnutý s novým Quiklock Tri-Glide zámkom pre puzdra, vďaka ktorému je spojitosť a odpútavanie prídavných puzdier hračka.
Pre manipuláciu s menšou guľatinou sú kliešte na polená Fiskars WoodXpert™ neoceniteľným pomocníkom. Kliešte z borovej ocele s ostrými koncami, s vylepšenou geometriou a zubatým povrchom pomôžu ľahko zdvihnúť polená a rovnako tak bezproblémové je ich otvorenie, a to vďaka jednoručne ovládateľnému patentu. Rovnako tak držadlo SoftGrip garantuje komfortnú manipuláciu. Ako hák na polená, tak aj kliešte na polená sú predávané s kvalitným puzdrom pre ľahké zavesenie na pás na pomôcky Fiskars WoodXpert™. Pomôcka obsahuje aj pracku pre bezpečné skladovanie a ľahké zavesenie na opasok na náradie.
Viac informácií o produktoch a inštruktážne videá k náradiu Fiskars WoodXpert nájdete tu:
http://www.fiskars.cz/c/woodxpert

Fiskars je renomovaná spoločnosť, ktorá ponúka prvotriedne funkčné, užívateľsky priateľské a nadčasové riešenia pre domov, záhradu a outdoor. Skupina Fiskars vlastní rozsiahle portfólio medzinárodne známych značiek ako napríklad Fiskars, Iittala, Gerber a Buster. Bola založená v roku 1649 a je tak najstaršou fínskou spoločnosťou. Jej korene vedú do dedinky Fiskars, idylického centra umenia a dizajnu, kde sa stretáva moderná estetika s tradíciou starých remesiel.

www.fiskars.sk

Mohlo by vás zaujímať

Tip

Nový koberec nechajte aspoň 3 mesiace prirodzene ušliapať. Do tej doby ho ošetrujte len jemným zametaním, či mechanickou kefou. Nevysávajte ho a ani neklepte, pretože vlákno ešte nie je dostatočne pevné a môže vypadávať (pĺznuť).

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 8 návštevníkov.

Prihlásenie