Pravda.sk: Predaj chát a chalúp stagnuje, záujemcovia sú náročnejší

Ako uvádza portál Pravda.sk, predaj chát a chalúp stagnuje a záujemcovia sú náročnejší. Záujem o kúpu chaty či chalupy sa napriek postupnému odznievaniu dopadov hospodárskej krízy oproti minulému roku nezvýšil.

Zastavil sa však pokles cien rekreačných nehnuteľností, dlhodobo sa zvyšujú nároky záujemcov a viac sa predávajú lepšie vybavené stavby. Vyplýva to z ankety medzi majiteľmi realitných kancelárií.

"Po vlaňajšom poklese sme na úrovni roku 2007, iba ponuka je väčšia," povedal Tomáš Harman, majiteľ realitnej kancelárie Romantické chalupy, ktorá zastrešuje viac ako polovicu ponuky rekreačných objektov na celom Slovensku. Trh s chatami a chalupami sa však podľa neho po skončení zimy postupne rozbieha, vrcholiť bude tradične až na jeseň. Podľa majiteľa firmy Broker hypo real Petra Šveca majú ľudia záujem o staršie rodinné domy na vidieku, kam potom chodia na víkendy.

Ceny rekreačných objektov v minulom roku klesli v niektorých prípadoch aj viac ako o tretinu. Lacnejšie ako v minulosti sa dajú chaty a chalupy kúpiť v okolí Bratislavy, krajských miest a turistických centier. Postupne sa zvyšujú nároky kupujúcich, vyššia je preto aj cena niektorých predaných nehnuteľností. Chata či chalupa bez vody a elektrickej energie sa podľa realitných maklérov predáva už veľmi ťažko.

Priemerná cena predaných rekreačných objektov stúpla za posledných desať rokov podľa Harmana takmer trojnásobne na súčasných viac ako 45 000 eur.

Poznámka redakcie: Je zaujímavé porovnať údaj o priemernej cene predaných rekreačných objektov s našou anketou.

Zdroj a foto: Pravda.sk

Mohlo by vás zaujímať

Tip

Nový koberec nechajte aspoň 3 mesiace prirodzene ušliapať. Do tej doby ho ošetrujte len jemným zametaním, či mechanickou kefou. Nevysávajte ho a ani neklepte, pretože vlákno ešte nie je dostatočne pevné a môže vypadávať (pĺznuť).

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 1 používateľ a 4 návštevníci.

Online používatelia

  • admin

Prihlásenie