Oprava drevenej steny

Zdravím vás chalupári. Po nejakom čase sme sa rozhodli zrenovovať jednu zo stien našej drevenice. Pred cca 6 rokmi bola celá chata obrúsená a natretá lakom (luxol), ale niektoré steny boli po čase znova začiernuté, takže šli do hnedej farby. Prednú stranu chaty však chceme mať "drevenú" a neradi by sme ju pretierali na hnedú.

V prílohe prikladám aj fotky, ako drevo vyzerá. Vie mi niekto skúsený poradiť, ako sa daného začernania dreva zbaviť, resp. čo ho spôsobuje?

Ďakujem veľmi pekne.

Ondro

Ochrana dreva

Z toho co viem je nutne stare zasednute drevo vybrusit az na zdrave drevo, naimpregnovat pripravkom proti zamodreniu/zasednutiu dreva a potom na to 2 vrstvy hrubovrstvej lazury... Aj toto moze byt zaujimave na precitanie: http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=9&ved=0CFkQFjAI&url=http%3A%...

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
CAPTCHA
Táto otázka je testom, či ste človek, alebo stroj.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Mohlo by vás zaujímať

Tip

Čerstvo vysiate semiačka trávnika ochránite pred vtákmi prikrytím priepustnou jemnou tkaninou (dostať ju v záhradníctve). Po vzklíčení je nutné tkaninu odstrániť keďže stebielka potrebujú svetlo. Vhodnou ochranou môže byť aj rozmiestnenie farebných stužiek skombinovaných s alobalovými prúžkami natiahnutými na špagátiku povedľa trávnika. 

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 12 návštevníkov.

Prihlásenie