Obzretie za rokom 2009

V starom roku 2009 sa toho udialo na našom portáli veľa. Čo nám rok priniesol a odniesol a čo nám prinesie rok 2010?

V roku 2009 si naše stránky pozrelo takmer 90 000 návštevníkov, ktorí zobrazili viac ako 250 000 stránok. Návštevníkov sme mali zo 70 krajín sveta. Samozrejme, že ťažiskovými krajinami sú Slovensko a Česká republika, ale nájdu sa tam aj úplné exoty ako Benin, či Uzbekistan. To sú asi skôr náhodné kliky vo vyhľadávačoch...

Snáď najprekvapujúcejší je pohľad na najčítanejší článok. Tým sa stal recept na pečenú kačicu, ktorý suverénne vedie. Menej prekvapivým je úspech článku o zmene dodávateľa elektrickej energie. Spotreba na chatách a chalupách je naozaj otázkou dňa. Veď mnohí elektrickú energiu používame buď na temperovanie, alebo aj na priamy ohrev, a tak je položka za elektrinu jednou z najväčších záťaží pri prevádzke našich miláčikov. Úspešnými boli i články o kozuboch a peciach, či o sporáku s teplovodným výmenníkom. Na ďalších miestach už žiadne prekvapenia nevidím.

Sme spokojní s časom, ktorý na stránkach v priemere strávite i s celkovým prírastkom návštev. Štatistika nám však ukazuje, že musíme popracovať na upriamení čitateľovej pozornosti aj na ďalšie články počas jeho návštevy. Tento ukazovateľ síce nie je zlý, ale chceli by sme ho zlepšiť.

Čo prinesie rok 2010? Chceli by sme byť v tomto roku produktívnejší a priniesť vám opäť o čosi viac. Od nového roku máte k dispozícii možnosť vyhľadať si tú správnu chatu na rekreáciu u dvoch našich partnerov (Prenájom 1, Prenájom 2). Chceme vytvoriť aj nákupnú sekciu s výberom toho, čo nás zaujalo na eShopoch našich partnerov a budeme to pokladať za zaujímavé aj z hľadiska tématiky nášho WEBu. Prinesieme vám aj ďalšie zaujímavé články o rekonštrukciách, prestavbách, či z návštev iných chalupárov. Tu by som vás chcel požiadať o spoluprácu a zasielanie obrázkov s popisom z vašich chát a chalúp, ktoré určite zaujmú, inšpirujú a potešia mnohých našich čitateľov. Zaujímavý môže byť aj akýkoľvek detail, ktorý na chalupe máte a myslíte si, že by mohol zaujať aj ostatných. Samozrejme vieme zachovať diskrétnosť, ktorá je najmä pre slovenských prispievateľov dôležitá.

Na záver vám chcem popriať len to najlepšie do roku 2010, veľa úspechov, zdravia a radosti z chalupárčenia! :-)

Peter

Mohlo by vás zaujímať

Tip

Teplota vo vínnej pivnici alebo sklade by mala byť od 8 do 15 °C. V prípade vyššej teploty dochádza k rýchlemu zreniu vína, čo je nežiadúce.

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 6 návštevníkov.

Prihlásenie