Gazdovský dvor v Drietome - po rokoch

Gazdovský dvor v Drietome-po rokochUž je to päť rokov, čo nám poslal pán Jaroslav inšpiratívne fotografie zo svojej chalupy na Drietomských kopaniciach. Tieto sme samozrejme radi zverejnili na našich stránkach. Prekvapilo nás, keď nás po rokoch majiteľ opäť kontaktoval s novými fotkami zo svojej chalupy, aby sa opäť pochválil novinkami, ktoré na svojej chalupe spravil. Radi uverejňujeme tieto nové fotografie aj s jeho vlastným komentárom.

Dnes Vám chcem prezentovať ako sa nám podarilo za uplynulý čas s prácami pokročiť a podeliť sa s čitateľmi o naše poznatky a skúsenosti. Chalúpka ktorá ako jednoosová stavba na plytkom kamennom základe slúžila ako príbytok, má múry z nepálenej surovej hliny. Vchod je z dvora priamo do kuchyne, vpredu je jedna izba a vzadu komora s výškou. Na pravo je maštaľ ktorá slúžila na ustajnenie domácich zvierat a vzadu hore je stodola. Chalúpku využívame pre rodinu na oddych a príjemné chvíle. Jej interiér sme sa snažili a stále snažíme zariadiť pôvodnom sedliackom štýle i keď niektoré časti sme museli nahradiť replikami. Samozrejme sme zobytnili podkrovie kde nám vznikli tri plnohodnotné samostatné izby. Interiér maštale sme zariadili na posedenie a drobné oslavy s priateľmi.

Stodolu sme nechali ako jeden priestor bez priečok a umiestnili sme do nej stolnotenisový stôl. No a v prípade potreby pri organizovaní väčšej oslavy sme schopný prestrieť až pre 65 miest . A ku dobrému posedeniu patrí aj dobrá hostina. Prasiatka pečieme do zlata v krbe. Ku tomu dobrý guľášik a samozrejme rezká domáca pálenka.

Pán Jaroslav za tento príspevok od redakcie získava tričko "Certifikovaný chalupár".
Foto a text: Jaroslav Mego

Mohlo by vás zaujímať

Tip

Najlepšie je orechy po vylúpaní zmraziť. V prípade, že nemáte dostatočný priestor v mrazničke, skúste vylúpané orechy dať do zaváraninových pohárov a sterilizovať 20 minút pri 85°C.

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 3 návštevníci.

Prihlásenie