Dodatočná hydroizolácia asfaltovými pásmi

Častým problémom starých stavieb je vzlínajúca zemská vlhkosť, ktorá časom zasolením poškodzuje murivo a omietky. Ukážeme vám príklad dodatočnej hydroizolácie vkladaním asfaltových pásov, ktorú si majiteľ spravil svojpomocne.

Detail opravy hydroizolácieZdrojom problémov so vzlínajúcou vlhkosťou je buď úplne chýbajúca, alebo časom zvetraná vrstva hydroizolácie. Kedysi sa na izoláciu používal takzvaný terpapier, respektíve lepenka, teda hydroizolačná vrstva, ktorá vzhľadom na základnú nosnú zložku papiera po čase stráca svoje vlastnosti, zvetráva a rozpadá sa. Neskôr sa začali vyrábať asfaltové pásy so základnou vrstvou z umelej hmoty a rôznymi stabilizačnými prísadami a vrstvami, ktoré zvyšujú ich životnosť. A práve opravu s použitím nových asfaltovaných pásov vám chceme v tomto článku ukázať.

Majiteľ sa rozhodol ušetriť a spraviť si opravu sám. Keďže samozrejme nemal drahé zariadenie na podpílenie muriva, rozhodol sa pre postupné vyberanie starého muriva, vkladanie hydroizolácie a doplnenie vybretého muriva pod novou izoláciou tehlami.

Pri tomto postupe je nutné dodržiavať niekoľko zásad:

  • vždy vyberať len tak dlhý úsek muriva, ktorý dovolí statika budovy;
  • vkladané asfaltové pásy sa musia prekrývať;
  • nová vrstva hydroizolačného pásu má byť aspoň 10 centimetrov nad vnútornou podlahou;
  • starú zvlhnutú a zasolenú omietku obite aspoň 30 centimetrov nad hranicu zvlhnutia (mapy na stene) a nechajte obnažené murivo preschnúť pred ďalšou povrchovou úpravou čo najdlhšie (ideálne rok a viac);
  • nahraďte starú omietku sanačnou omietkou.

Tento postup nie je samozrejme najdokonalejším riešením, ale vo väčšine prípadov zabezpečí na dlhý čas suché múry vášho domu.

pliesne, odvetranie,vysušenie

Vela už bolo popísané o možnostiachm ako sa zbaviť pliesní a vlhkosti, ale odporúčam každému, kto tento problém ešte nevyriešil, aby si pozrel (link odstraneny redakciou)

Mohlo by vás zaujímať

Tip

 Zjedzte kocku cukru.

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 1 návštevník.

Prihlásenie