Dobrý čas na kúpu rekreačnej nehnuteľnosti?

Apartmány v horáchZdá sa, že rok 2010 by mohol byť vhodným rokom na investíciu do rekreačného bývania. Realitný trh s apartmánmi, chatami a chalupami trpí krízou a predchádzajúcimi prehnanými očakávaniami viac ako trh s bývaním. Makléri z celého Slovenska až na výnimky čakajú v tomto roku ďalší pokles cien.

 

Investičná príležitosť však platí najmä pre tých, ktorí majú voľné investície.

Ako uvádza SME.sk, na financovanie takzvaného druhého bývania nevidia veľký priestor banky. Podľa Filipa Žoldáka z bratislavskej realitky Lexxus, ktorá predáva apartmánové projekty na viacerých miestach Slovenska, obmedzili financovanie kúpy rekreačných nehnuteľností na minimum.

„Táto situácia pravdepodobne pretrvá aj v roku 2010," predpovedá. O nezáujme bánk svedčí aj príklad apartmánov v ružomberskom skiparku. Developer ku nim totiž od decembra sám ponúka úver s päťpercentnou úrokovou sadzbou.

„Segment s rekreačnými nehnuteľnosťami bol spolu so segmentom starých bytov najviac nafúknutý, čo sa týka cien a čiastočne aj počtu apartmánov," vysvetľuje Eugen Cagáň zo žilinskej CUSTOM. real. „Investori už musia len zatnúť zuby a tí, čo nestihli predať potrebnú časť projektu v dobrých časoch, musia dopredať za cenu čo najmenšej straty," hovorí.

Zároveň sa dá čakať ďalšie zvýšenie ponuky. Ľudia, ktorí sa dostali alebo dostanú do finančnej tiesne, totiž ako prvé začnú predávať rekreačné bývanie.

 
Zdroj: SME
Foto: Resort Apartmány Hrabovo, s.r.o.

 

Mohlo by vás zaujímať

Tip

Vertikulovať trávnik sa odporúča dva krát za rok - na jar a na jeseň.

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 4 návštevníci.

Prihlásenie