ako brániť rastliny proti susedovým kozám?

Ahojky mam velky problem a to ze na moju chatu kde ,chodi v nasej nepritomnosti stado susedovych koz ktore mi absolutne vsetko co zacne pucit alebo je zelene zozerie. Takto mi zozrali skalne ruze, rastliny zo skalky, obzrali rastliny na pergole do vysky pokial dosiahli Ked som to u suseda reklamoval tak sa tvari ze to je moj problem lebo mam mat pozemok oploteny, co je vsak zatial technicky nemozne. Potreboval by som ci mi niekto nevie poradit ci neexistuje nejaky postrek ktory by rastlinam ani zvieratam neublizil a kozy by od pozierania odradil. Dakujem za kazdu, dobru radu, nakolko som z toho zufaly.
 

 

Kozy jsou mlsné a sežerou

Kozy jsou mlsné a sežerou opravdu vše.Ovšem platí zákon,že Vy si kolem domu nemusíte žádný plot dělat,ale pokud máte zvířata tak nesmí nijak obtěžovat sousedy zápachem a ani způsobit škodu na majetku.Soused je tudíž povinen nedovolit kozám vstup na Váš pozemek,jinak se dopouští přestupku a vy si můžete podat stížnost na obec a nechat si škodu uhradit. Přesně tento problém jsem měla i já a stačilo tohle sousedům řici a mám pokoj s kozama i s ovcemi.Jen ještě nevím jak tohle vysvětlit srncům a zajícům.

elektrický ohradník?

Ahoj, mohol by si použiť elektrický ohradník. Tu sa dá napr. zaobstarať: http://www.vetis.sk/zobraz-katalogove-produkty.php?id=740

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
CAPTCHA
Táto otázka je testom, či ste človek, alebo stroj.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Mohlo by vás zaujímať

Tip

Rozhodujete sa, čo zatepliť najskôr? Únik tepla z rôznych častí stavby je nasledovný: Múry 25%, Strecha 22%, Okná 20% (prenos), Pivnica 20%, Okná 13% (vetranie)

Údaje sú pre jednoposchodový samostatne stojaci rodinný dom.

Anketa

Princezná z ktorej rozprávky sa vám páči najviac?:

Kto je online

Momentálne online: 0 používateľov a 1 návštevník.

Prihlásenie